21.2 C
İstanbul
Cumartesi, Eylül 18, 2021

spot_img

Garip Durumlardan Uzaklaşmanıza Yardımcı Olacak 8 Püf Noktası

Bazı insanlara karşı paniklemiş tavırlar sergileyebilirsiniz veya önemli bir toplantıdan hemen önce hıçkırmaya başlayabilirsiniz. Bu tür durumlar hemen hemen herkesin başına gelebilir ve çok fazla stres yaratabilir. Ancak bazı basit numaralarla bu durumu düzeltip garip hissetmekten kaçınabilirsiniz.

Kalemlink olarak, bazı yaygın rahatsız edici durumlardan nasıl kaçınılacağını merak ettik ve size yardımcı olabilecek 8 ipucu bulduk.

1.Boğazınızdaki gıdıklanmayı durdurmak için kulağınızı kaşı.

Boğazınızda bir gıdıklama hissi küçük bir rahatsızlık gibi görünebilir, ancak bir kez başladığında bu duygu çok can sıkıcı olabilir. Sonuç olarak sizi başka şeylere konsantre olmaktan alıkoyabilecek bir durumdur bu. Böyle bir durumda, kulağınızı kaşımayı deneyin. Kulağınızı kaşımanız sinirleri uyandıracak ve gıdıklamayı hafifleten bir kas spazmına neden olmaya yardımcı olacaktır.

2.İstenmeyen hapşırmayı önlemek için dilinizi dişlerinize doğru bastırın.

Bir toplantıda aniden hapşırmak istediğinizi hissedebilirsiniz. Dikkatleri kendinize çekmek istemiyorsanız dilinizi kullanın. Damağınızı dilinizle 5-10 saniye kadar gıdıklayın, hapşırma dürtüsü azalacaktır.

Diğer bir seçenek olarak dilinizi 2 ön dişinize bastırmayı deneyebilirsiniz.0

3.Kendinizi güvende hissetmiyorsanız, “3 saniye göz teması” kuralını uygulayın.

İnsanlara karşı utangaçlık veya gerginlik hissettiğiniz anlarında beceriksizliğinizi güvene dönüştürün. Vücut dilinizi kullanın. Aşağıya veya uzağa bakmak yerine, oradaki herkese en az 3 saniye göz teması verin. Biri size bir şey anlatıyorsa, sohbete ne kadar bağlı olduğunuzu göstermek için onunla 3 saniyeden fazla göz teması kurabilirsiniz.

4.Baş dönmesi hissederseniz, avucunuzun ortasına basın.

Endişeli görünüyorsanız beya baş dönmesi, öğürme gibi şeyler hissediyorsanız, bu numarayı deneyin. Yapılan bir çalışma, avucunuzun ortasında basıldığında tıkaç refleksini durdurabilen bir basınç noktası buldu. Bu sizi yaşadığınız problemlerden kurtarabilir.

5.Başparmağınızı ağzınıza koyun ve hıçkırıkları durdurmak için üfleyin.

Deneyebileceğiniz başka bir çözüm bir şişe su içerir. Kulaklarınızı tıkayın ve su içmeye başlayın. Ancak çok fazla yutmamaya dikkat edin.

Başka bir yöntem de dizlerinizi göğsünüze getirip 2 dakika boyunca kucaklamaktır.

6.Önemli bir olaydan hemen önce endişeli hissetmeye başlarsanız tüm kaslarınızı sıkın.

Önemli bir olaydan hemen önce stresli hissetmek normaldir, ancak bu durum sizi dalgın yapabilir. Yüzünüzün, omuzlarınızın ve kollarınızın tüm kaslarını sıkın. Ellerinizi yumruk haline getirin ve bırakın. Derin bir nefes alıp harekete geçmeye hazır olduğunuzu hissedin.

7.Gözyaşlarınızı durdurmak için yukarı bakın ve nefesini tutun.

Örneğin bir sinema salonundasınız. İzlediğiniz film çok duygusal ve göz yaşlarınıza engel olamayacağınızı hissediyorsunuz. Böyle bir durumda insanların gözyaşlarınızı görmesini istemiyorsanız bu yararlı bir ipucudur. Yukarıya bak ve nefesini birkaç saniye tut. Şimdi yavaşça nefes ver. Bu çok daha iyi hissettirecek.

8.Endişelerinizi yenmek için 15 dakika ayırın.

Endişelerinizi yönetmek sizin için yararlı olabilir. Psikologlar, endişeleriniz için belirli bir zaman dilimini ayırabileceğinizi söylüyor. Her gün bunun için 15 dakika ayırın ve endişelerinizi tutarlı hale getirin. Ayıracağınız zamanın yatmadan önce olmamasına dikkat edin.

Böyle durumlarda sizin kendi usulleriniz var mı ? Bizimle paylaşır mısınız?

kalemlinkhttps://kalemlink.com
Kalemlink site yöneticisi. İçerik ekler, makaleleri düzenler, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için 7/24 çalışır.

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Bağlı Kalın

0BeğenenlerBeğen
131,035TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

En Son Eklenenler