21.2 C
İstanbul
Cumartesi, Eylül 18, 2021

spot_img

Mutlu Çiftlerin Uyumadan Önce Yaptığı 10 Şey

Uyumadan önce partnerinizle biraz zaman geçirmeniz çok önemlidir. Birlikte ne kadar zaman harcamanız gerektiğinin önemi yoktur – bir saat veya sadece birkaç dakika. Birbirinden zevk alan, konuşan ve sevgisini gösteren bir çift varsa, her şey yolunda demektir.

Kalemlink sizin için, psikologlardan bazı basit ama çok etkili tavsiyelerin yer aldığı bir liste yaptı.

1. Telefonlarınızı sessiz moda getirin ve kaldırın.

Sosyal medya bağımlılığı, vücudunuzdaki oksitosin salınımını baskılar. Bu hormon duygusal yakınlık ve bağdan sorumludur. Psikoterapist Carol Carey basit bir kurala uymanızı tavsiye ediyor: Telefonlarınızı kapatın veya akşam 9’da kaldırın.

2.Çalışmayı unutun.

İşi unutmaya çalışın ve yatağınızdayken mesajlarınızı kontrol etmeyi bırakın. Yarın işte üretken olabilmek için, bu zamanı partnerinizle birlikte geçirmek ve biraz dinlenmek çok daha iyi olacaktır. Yastık sohbeti çiftleri duygusal olarak birbirine bağlar, sorunları unutmalarına yardımcı olur. Bu durum kendinizi rahat hissetmenizi sağlar. İş, mali sıkıntılar veya partnerinizi endişelendirebilecek herhangi bir şey hakkında konuşmaktan kaçının.

3. Partnerinizle aynı anda yatağa gidin.

Birçok çift gün boyu birbirini görmez ve farklı zamanlarda yatma alışkanlığı vardır. Psikolog Curt Smith’e göre mutlu çiftler dişlerini birlikte fırçalar ve aynı anda yatar. Bu durum ilişkilerinin sıcaklığını ve samimiyetini korumalarına yardımcı olur.

4. Bir rutini izleyin.

Her gün aynı uyku vakti rutinini takip etmek daha iyi uyumanıza yardımcı olur. Tanıdık bir rutini takip ederken, beyniniz yaklaşan yatma vaktinin sinyalini alır ve vücudunuzu uykuya hazırlar. Partnerinizle birlikte aynı rutini takip etmeniz, ilişkinizi daha samimi ve güvenilir hale getirecektir.

5.Kalpten bir konuşma yapın.
  • Birbirinizin duygularına dikkat edin. Önerilerde bulunmanıza veya sorunlara acil çözümler bulmanıza gerek yoktur. Bazen sadece konuşmak ve sevdiklerimizin ilgisini ve desteğini hissetmek isteriz.
  • Psikolog Ryan Howes, uyumadan önce eşinize olumlu duygular ifade etmek için birkaç dakika ayırmanızı öneriyor. Bu, günü olumlu bir şekilde bitirmenize ve kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca genel ruh haliniz üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir.
  • O gün olan her şeyi unutmaya çalışın. Tüm sorunlarınızı ve endişelerinizi yatak odası kapısının dışında bırakın. Partnerinize onu ne kadar sevdiğinizi söyleyin. Duygularınızı ifade ederken ciddi ve içten olmak çok önemlidir.
6.Tartışmayın veya hararetli konuşmalara girmeyin.

Curt Smith, uyumadan önce kendimizi hararetli tartışmalara dahil etmememiz gerektiğini hatırlatıyor. Yatakta kavga etmek asla bir sorunu çözmeye yardımcı olmaz. Üstelik, ikinizin de uykuya dalması daha zor olduğu gibi, üstüne ertesi gün kendinizi depresyonda hissedeceksiniz.

7.Yatak odanızın çocuksuz kalmasını sağlayın.

Psikolog Michael Viner-Davis’e göre, çocuklarınızın yatağınızda uyumasına izin verebileceğiniz tek zaman kabus gördükleri zamandır. Diğer tüm zamanlarda, yatak odanız özel alanınız olmalıdır. Samimiyetinizi korumak için ikiniz için o alana sahip olmalısınız.

8.Evcil hayvanlarınızla yatak paylaşmayın.

Kansas Üniversitesi araştırmasının bildirdiği gibi, evcil hayvanlarıyla uyuyan insanların% 63’ü yeterince uyumuyor. Evcil hayvanınız gece boyunca uyuyamaz ve genellikle uykunuzu bozar. Bunun da ötesinde, yatağınızda bir evcil hayvan olması, yatak odanızdaki “2 ″ kuralını ihlal eder.

9. Birbirinize masaj yapın.

Ulusal Uyku Vakfı’ndan uzmanlar, yatmadan önce hafif ve rahatlatıcı bir masajın uyku kalitenizi artırdığını, kaygıyı azalttığını ve çiftleri birbirine yaklaştırdığını doğruluyor.

10. Sarılmaları ve öpücükleri unutmayın.

Uyumadan önce partnerinizi öpmeyi ve zaten yatağınızdayken birkaç dakika sarılmayı unutmayın. Bu çok rahatlatıcı ve olumlu duygular uyandırıyor. Psikologlar, uykuya dalarken kucaklaşırsanız ilişkinizin başının dertte olmadığından emindir.

kalemlinkhttps://kalemlink.com
Kalemlink site yöneticisi. İçerik ekler, makaleleri düzenler, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için 7/24 çalışır.

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Bağlı Kalın

0BeğenenlerBeğen
131,035TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

En Son Eklenenler