26.5 C
İstanbul
Salı, Ağustos 3, 2021

spot_img

Erkeklere Kadınları Dinlemek Neden Zor Geliyor?

Erkek arkadaş, erkek kardeş veya normal arkadaş. Kadınların hepsinin hayatında tanıdığı muhakkak kötü bir dinleyici erkek vardır. Sıkıldıklarını mı düşünüyorsunuz ? O halde yanılıyorsunuz. Bunun sebebi sıkılmış olmaları değil. Aslında tam olarak erkeklerin beyni kadın seslerini farklı şekilde duyuyor. Peki bu durumla nasıl başa çıkabilirsiniz ?

Sizin için bu konuda bazı araştırmalarda bulunduk. İşte hem kendinizi hem de karşısında ki erkeği rahatlatacak bazı ip uçları.

Kadın sesleri erkeklerin beyinlerinin daha çok çalışmasını sağlar.

Yapılan bir araştırma, erkeklerin kadın seslerine farklı tepki verdiğini ortaya koydu. Araştırmada erkeklerle konuşurken erkeklerin beyinlerinin bazı kısımlarında kadınlarla konuştukları zamana göre daha az aktivite olduğu gözlemlendi. Yani bu şu demek oluyor; erkeklerin beyinleri, kadınların ne dediğini anlamak ve çözmek için çok daha fazla çalışmak zorunda. Sonuç olarak erkeklerin kadınların söylemlerini ve duygularını anlayabilmesi daha zor bir durum.

Kadınların sesi daha az otoriter.

Tiz sesler insanların daha az ciddiye aldığı seslerdir. Bir kadının ses telleri ve gırtlak boyutundan dolayı sesleri erkeklere göre daha incedir. Çalışmalar bize tok sesli insanlara daha çok güvendiğimizi ve onları liderlik rolünde tercih ettiğimizi gösteriyor. Bu, erkeklerin akranlarını dinledikleri kadar kadınları dinlememesinin bir nedenidir.

Kadın sesleri daha karmaşıktır.

Kadın ve erkek sesleri arasındaki fark burada çok önemlidir. Kadınlar konuşurken erkeklerden çok daha fazla ses kullanırlar ve daha melodik konuşma eğilimindedirler. Bu 2 faktör, erkeklerin beyinlerinin kadınların ne dediğini hızlı bir şekilde anlamasını zorlaştırabilir. Çünkü normale göre çözülecek daha çok şey vardır.

Kadınların daha çok konuşması bir efsanedir.

Hemen hemen herkesin duymuş olduğu bir klişe vardır : Kadınlar her gün erkeklerden çok daha fazla konuşurlar.” Hala böyle olduğuna inanıyorsanız artık unutabilirsiniz. Bu bir şehir efsanesidir. Gündelik yaşamda erkekler ve kadınlar hemen hemen aynı miktarda konuşuyorlar. Bu daha çok gündelik yaşamınıza bağlıdır. Bazı durumlarda erkekler, bazı durumlarda da kadınlar diğerine göre çok daha fazla konuşabilir.

Ne Yapılması Gerekiyor ?

Karşınızda ki erkeğin sizi daha iyi dinlemesini ve söylediklerinizi anlamasını istiyorsanız bu konuda yapabileceğiniz bir kaç şey var. Öncelikle daha sakin bir ses tonuyla konuşmak sizin için mucizevi bir etki gösterecektir. Ayrıca cümleleri yutmadan daha yavaş konuşmanız erkeklerin sizi çok daha iyi anlamalarını sağlayabilecek önemli bir yöntemdir. Ayrıca konuşurken onların gözlerinin içine bakmanız, beyinlerinde sizi ciddiye almaları gerektiği sinyalini verecektir.

Sizin bu konuda çözümleriniz var mı ? Lütfen Bizimle paylaşın.

kalemlinkhttps://kalemlink.com
Kalemlink site yöneticisi. İçerik ekler, makaleleri düzenler, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için 7/24 çalışır.

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Bağlı Kalın

0BeğenenlerBeğen
132,008TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

En Son Eklenenler