26.5 C
İstanbul
Salı, Ağustos 3, 2021

spot_img

Adamın Karısı Kim? Bu Bulmacaları Seveceksiniz.

Bulmaca çözmek, bilişsel süreçlerimizi geliştirmeye yardımcı olur, beyin hücreleri arasındaki bağlantıları güçlendirir ve hafızayı geliştirir. Ve ayrıca çok eğlenceliler! Yani bilmeceleri çözerek, temelde bir taşla 2 kuş vuruyorsunuz.

Kalemlink’te bazı ilginç ve eğlenceli bulmacaları çözmeyi seviyoruz. Bu sefer sizin için mantığınızı kullanmanız ve detaylara dikkat etmeniz gereken bilmeceler bulduk. Zaman ayırın ve keyfini çıkarın!

1.Adamın karısı kim?

Resimde üç kadın ve bir erkek var. Kadınlardan bir tanesi adamın eşi. Peki sizce adamın karısı hangisi olabilir ? Cevap küçük detaylarda gizli.

2.Bunu çözebilir misin?

Uzun zamandır sosyal medyalarda buna benzer bir çok bulmaca görmüşsünüzdür. Bu bulmacalar pratik zeka gelişimine önemli katkılarda bulunuyor. Peki sizce doğru cevap nedir?

3. Yalancı kim?

Fotoğraftaki adam snowboarddan dönmüştü. Ancak arkadaşlarıyla tekrar bir araya geldiğinde eşyalarını kontrol etti ve yemeğinin eksik olduğunu fark etti. Arkadaşlarına bu konuda bir şey bilip bilmediklerini sordu. İlk kadın bütün gün paten yaptığını söyledi. Diğeri de sabahtan beri ateşin yanında aynı suyu içtiğini söyledi. Adam onlardan birinin yalan söylediğini hemen anladığı için gülümsedi. Sizce nasıl anladı?

4.Resimde Kaç Kibrit Var ?

Yukarıda ki resimde sizce kaç tane kibrit var ? Dikkatli bakın, bazıları sizi yanıltıyor olabilir. Yine de doğru cevabı vereceğinizden eminiz.

5. Hangisi Hamile ?

Yukarıdaki resimde yer alan kadınlardan bir tanesi hamile. Sizce hangisi ? Hamile olduğunu düşünmenizi sağlayan şey neydi ? Dikkatle bakın ve sezgilerinize güvenin!

# 1. Sorunun Cevabı

Resimden de anlaşıldığı gibi adamın karısı mor ceketli olan. Takmış oldukları yüzükler bu konuda bize ipucu veriyor.

# 2. Sorunun Cevabı

İkinci sorunun doğru cevabı 43

# 3. Sorunun Cevabı

Elinde bardak tutan kadın yalan söylüyor. Üstelik çokta kötü bir yalancı. Eğer gün boyu aynı suyu içiyor olsaydı buzlar çoktan erimiş olmalıydı.

# 4. Sorunun Cevabı

Fotoğrafta toplam 8 kibritimiz var. İnanmıyor musunuz ? Bakın;

# 5. Sorunun Cevabı

Fotoğrafta hamile olan kadın 3 numaralı kadın. Sebebi ise diğerlerine göre daha rahat bir ayakkabı giymiş olması ve doğum yaklaşmış olacak ki eğilerek bağcıklarını bağlayabilme şansı bulamamış.

kalemlinkhttps://kalemlink.com
Kalemlink site yöneticisi. İçerik ekler, makaleleri düzenler, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için 7/24 çalışır.

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Bağlı Kalın

0BeğenenlerBeğen
132,008TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

En Son Eklenenler