3.5 C
İstanbul
Çarşamba, Ocak 20, 2021

Sizi Diş Ağrılarından Kurtarabilecek Mucizevi Yöntemler

Diş ağrısı, günlük yaşamımızı olumsuz etkileyen ciddi problemlerdir. Çoğu zaman “hayır şimdi olmaz!” diyebileceğimiz anlarda kabusumuz olabilirler. Önemli bir görüşmede, bütün yılın stresini atabilmek için gittiğiniz mini tatilinizde, yada uykuya dalmak üzere olduğunuz herhangi bir gece de birden diş ağrısı çekiyorken bulursunuz kendinizi.

Bir çok farklı nedenden kaynaklanabilecek olan diş ağrılarınız kabusunuz olmasın diye Kalemlink sizin için ufak bir araştırma yaparak ve olmadık zamanlarda bu ağrılardan kurtulabilmenizin yollarını buldu. Ancak kesin çözümün en kısa zaman içerisinde bir diş hekimine başvurmak olduğunu sakın unutmayın.

Diş Ağrısının nedenleri nelerdir?

Diş ağrısının bir çok nedeni vardır. En yaygın olanı ise diş çürükleridir. Tedavi edilmeyen diş çürükleri apseye sebep olur ve daha şiddetli ağrılarla baş başa kalmanızı sağlar. Ayrıca böyle durumlarda sağlıklı dişleriniz içinde tehlike çanları çalmaya başlamış olabilir. Dentin hassasiyeti, diş etinden kaynaklı problemler ve gömülü dişler gibi ağrıya sebep olan diğer etkenlerde vardır.

Ayrıca bazen sinüzitin sebep olduğu ağrılar diş ağrılarıyla karıştırılabilir. Bunun ayrımını diş hekiminiz yada KBB doktorunuz yapabilir.

Diş Ağrısı Neden Genellikle Geceleri Başlar?

Şiddetli diş ağrılarınızın gece başlamasının sebebi hormonal değişikliklerdir. Damar içi basıncın artması ve genişlemeler ağrıyı geceleri daha fazla hissetmenize sebep olur. Böyle durumlarda yapacağınız en iyi şey sizin için güvenilir olan bir ağrı kesici alıp, en kısa zaman içerisinde diş hekimine görünmektir. Ayrıca sizlere doğru bilinen bir yanlıştan bahsetmek istiyoruz. Diş hekimine gitmenin mümkün olmadığı durumlarda dişlerinize alkol, aspirin ve kolonya sürmeyin. Bu maddeler diş etlerinize zarar vererek ağrılarınızın artmasına, hatta başka problemler oluşmasına sebebiyet verecektir.

Diş Hekimine Gitmem Saatler Sürecek. Ne Yapmalıyım ?

Bazen içinde bulunduğumuz şartlar diş hekimine bir an önce gitmemizi engelleyebilir. Böyle durumlar için sizi ağrıdan kurtarabilecek bazı pratik çözümler var.

Ağrı Kesici Gargaralar

Ağrı kesici içeren gargaralar iltihaplı olan bölgeyi dezenfekte etmekle birlikte ağrılarınızın da geçmesini sağlayacaktır. Bu ürünlere karşı alerjik bir reaksiyonunuzun olup olmadığına dikkat edin.

Dişlerinizi Fırçalayın

Çürük dişiniz tükettiğiniz yiyeceklerin çürüğün harap ettiği ve normal dokusunu kaybetmiş olan bölgesine takılarak ağrıya sebep olur. Dişlerinizi fırçalamanız diş çürüklerinizde kalan kırıntıları dişlerinizden uzaklaştırarak rahatlamanızı sağlayacaktır.

Tuzlu Su İle Gargara Yapın

Bir bardak ılık suya bir yemek kaşığı tuz ekleyerek yapacağınız karışım, gargara yapıldığında diş ağrınızı hafifletecektir. Bu uygulama dişi bakterilerden temizleyecek, iltihap şişliklerinin inmesine yardımcı olacaktır.

Nar Suyu İle Gargara Yapın

Nar suyu diş eti iltihaplarınız için mucizevi bir şifa kaynağıdır. Taze nar suyu ile gargara yapmak iltihapların giderilmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca gargara yaptıktan sonra diş etlerine sıkışan besin kalıntılarının da kendiliğinden çıktığına şahit olacaksınız. Ayrıca yapılan araştırmalar nar suyu işe gargara yapmanın diş taşlarının oluşumunu önlediği yönündedir. Ağız sağlığınız için nar suyu ile gargara yapmak sizin için etkili bir yöntem olacaktır.

Ağrı yapan bölgeye sarımsak koyun

Çok güçlü bir doğal antibiyotik olan sarımsak diş problemleriniz içinde önemli bir yardımcı. Ezilerek çürük diş üzerinde bekletilen sarımsak antibiyotik etkisiyle ağrıya sebep olan bakterilerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Karanfil Yağı

Antiseptik özelliğe sahip olan karanfil yağını dişinize uygulamanız diş ağrısı probleminize etkili bir çözüm sunacaktır.

Zeytin

Sofralarımıza sağlığı sunan zeytin diş ağrıları içinde oldukça etkili bir besindir. Zeytinin ağrı kesici ve sakinleştirici özelliği bulunmaktadır. Buzdolabından çıkaracağınız bir adet zeytini çekirdeğini çıkararak parçalamadan dişinize 15 dakikalık bir baskı yapmanız sizi ağrıdan kurtaracaktır.

En önemlisi diş sağlığınıza dikkat etmeniz ve dişlerinizin bakımına özen göstermenizdir. Herhangi bir problem yokken önem almanın en doğru yöntem olduğunu unutmayalım.

Avatar
kalemlinkhttps://kalemlink.com
Kalemlink site yöneticisi. İçerik ekler, makaleleri düzenler, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için 7/24 çalışır.

Son Eklenenler

Neden Kahvaltıda Çikolata Yemeye Başlamalıyız?

Çikolatayı tatlı kategorisinde algılıyorsanız çok fazla şey kaçırıyorsunuz demektir. Çikolata, eski zamanlardan beri birçok sağlık sorununu tedavi etmek için kullanılmıştır ve herhangi bir diyet...

Test : Burnunuzun Şekline Bakarak Kişiliğiniz Hakkında Bilgi Edinin

Bir süre önce, kapsamlı bir çalışma yürüten bir araştırmacı, Avrupa ve Akdeniz'de 14 farklı burun türü olduğunu ortaya çıkardı. Bunun üzerine burun tiplerinin kişiliğimizle...

Bu 9 Tehlikeli Durumdan Kurtulabilir misiniz ?

Hayatta kalma becerilerinizi test etmek ister misiniz? Elde ettiğiniz deneyimlerle bu 9 tehlikeli durumdan kurtulabilir misiniz ? Hepimiz hayatımızda en az bir kez korkunç bir...

Japon Kadınlardan Daha Genç Görünmenizi Sağlayacak Sırlar

Japon kadınlar cildinizin daha güzel görünmesi için yıllardır kullandıkları ve başarısı kanıtlanmış güzellik sırlarını sizinle paylaşıyor. Hiç şüphe yok ki Japon kadınlar, gerçek yaşlarından...

Belçika’da Bir Süper Market Kar Amacı Gütmeden Çalışıyor

Belçika'da kar amacı gütmeden faaliyet gösteren bir süper market müşterilerine kaliteli ürünleri ucuza satıyor. Geçtiğimiz yıllarda Brüksel'de alışılmadık bir süpermarket ortaya çıktı. Bu Süper...

Sıklıkla Yaptığımız 6 Hijyen Hatası

Sağlıklı olmak için sadece hijyen kurallarına uymamalıyız. Sizlere bugün sıklıkla yaptığımız 6 hijyen hatasından bahsedeceğiz. Özellikle zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde bunu kesinlikle eksiksiz...

Bir Ağaç Seçin ve Yeni Yılda Sizi Ne Bekliyor Görün

Birçok insan psikolojik testleri sever. Bu testte yeni yılda sizi neler bekliyor onları göreceğiz. Bazıları bir şeyi doğrulamak için bu tür testler yapar, diğerleri...

Bebekler Gibi Uyumanın 10 Yolu

Bebekler gibi uyumayı kim istemez ki ? Hepimiz uykunun en yüksek seviyemizde çalışmamız için hayati önem taşıdığını biliyoruz. Ancak bazen çok fazla teknoloji ve...

Henüz Ruh Eşinizle Karşılaşmamanızın 7 Sebebi

Henüz ruh eşinizle karşılaşmadınız mı ? Yada beyaz atlı prensiniz biraz gecikti mi. Birçok insan yalnızlıktan muzdariptir. Bazen birkaç buluşmadan daha fazlasına sahip olabileceğimiz...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Bağlı Kalın

21,381BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

En Son Eklenenler