26.5 C
İstanbul
Salı, Ağustos 3, 2021

spot_img

Aldatan Erkekler Neden Boşanmak İstemezler

Aldatan erkeklerin eşlerini neden boşamak istemediklerine dair sorulara yapılan araştırmalar net bir cevap veriyor. Amerika’da yapılan bir araştırma, evli kişilerin %2,2’sinin bir yıl içinde birden fazla partneri olduğunu ortaya çıkardı. Genel olarak, araştırmacılara göre evli Amerikalıların% 15-25’inin başkalarıyla ilişkisi var ve erkeklerin aldatma olasılığı kadınlardan daha fazla. Erkeklerin eşlerinden ayrılmak istemediği ama yine de aldatmaya devam ettikleri gözlemlendi.

Sizler için bu konunun derinlerine indik ve boşanmak istememelerindeki temel nedenleri bulduk.

Heyecan arıyor, değişim değil.

Onun için yemek yapıyorsun, çocuklara bakıyorsun, ihtiyaç duyabileceği her an yanında oluyorsun. Hayatında yeni bir heyecan istediği için bir ilişki arıyor, hayatını değiştirmek istediği için değil. Onun için evinin saraydan bir farkı yoktur.

Sadece bir “mola” arıyor.

Bir arkadaşlık sitesinin CEO’su konuyla ilgili daha önce vermiş olduğu bir röportajda aldatmanın sadece mutsuz insanlar tarafından yapılmadığını, mutlu çiftlerinde bazen yeni bir arayış içinde olduğunu ifade etti. Onlar için bu durum sadece yeni bir maceraya atılmak ve küçük bir mola almaktan ibaret.

Sorun eşlerinde değil kendilerinde

Karısını aldatan bir kocanın hikayesi ilginçtir. Evet, aslında bu durum tam bir felakettir. Kadınlar bunun nedenini sürekli sorgulamaya başlarlar. Neden aldatılıyorum ? Eksik olan şey ne ? vb. sorular sürekli zihinlerinde yankılanır. Üstelik kocalarının ailesinden ayrılmak gibi bir niyeti olmadığını da farkederler.

Aslında sorularının cevapları basitti. Bunu, onda bir sorun olduğu için ya da berbat bir eş olduğu için yapmadı. Bunu yaptı çünkü kendinde büyük bir sorun vardı.

Bazı erkekler yeni bir kadın olursa bir şeylerin değişeceğini ve mutlu olacağını düşünür ama bu olmaz. Eşlerini seviyorlar ama yine de bazı psikolojik sorunlar yaşıyor olabilirler.

Aslında karısını seviyor.

Bir kadın evli bir erkekle yaşadığı ilişkinin hikayesini paylaştı. “O bir beyefendi ve iyi bir aile adamıydı. Asıl mesele, karısını terk etmeyeceğiydi. Benimle mutlu olduğunu düşünüyordum, ama yine de hala neden boşanmıyor olabilirdi ?”

Bu soruyu başka bir adam cevaplayabildi. 20 yıldan fazla bir süredir mutlu bir şekilde evliydi ve çocukları vardı. Ve evet, karısını çok seviyordu ama 15 yıldan fazla bir süredir eşini aldatıyordu. Bu onun için sadece bir “heyecan”. Ayrıca aynı zamanda bu konuda kendini suçlu hissediyor.

Hayatını tamamen değiştirecek kadar cesareti yok.

Zaten 10 yıldır eşiyle birlikte yaşıyor. O aslında mükemmel bir koca ve baba, ama aniden ruh eşiyle tanışıyor. Terapist Douglas LaBier bunu “Zihin-Beden” meselesi olarak adlandırıyor. Bu yeni duygu çok güçlü olabilir ve sizi tepeden tırnağa tüketebilir.

Bazen bu durumlarda, bazı erkekler boşanmayı ve yeniden evlenmeyi tercih edebilir, ancak çoğunluğu bunu yapamaz. Hala karısıyla arasında büyük bir bağları var.

Çocuklar gibi güçlü zincirler olduğunu hissediyor.

Birçok boşanma vakası ile uğraşan bir avukat, deneyimini paylaşarak, ayrılmanın çok acı verici olduğunu, ancak tam zamanlı bir ebeveyn olmayı bırakmanın özellikle acı verici olduğunu söyledi. Bu durum, birlikte mutlu olmasalar bile birçok insanın boşanmasına engel olabilir.

Belki artık eşler arasında aşk yoktur ama sorumluluklar hala orada bir yerde duruyordur. Bu çok güçlü bir bağdır.

Boşanmanın acısını yaşamak istemiyor.

“Boşanma” kelimesi milyonlarca kötü duygu ve çağrışımı çağrıştırıyor. Avukatlarla uğraşmayı, kavga etmeyi, mülkleri bölmeyi ve çocuklar için zaman yönetimi hakkında müzakere etmeyi içerir.

Bazı erkekler, bu deneyimle gelen gözyaşları, öfke ve mutsuzluktan geçmek zorunda kalmamak için her şeyi olduğu gibi bırakmayı tercih edebilir. Artık sağlıklı bir ilişki olmasa bile, hayatını alt üst edecek değişikliklerde olmayacaktır. Bu onun için daha mantıklı bir karardır. Ayrıca yeni bir sevgili bulmasına da engel bir durum değildir. Evinde huzuru, dışarıda heyecanı aradığı bir sürece geçer. Ama her ne olursa olsun vicdanı onu çok fazla rahatsız ediyor olacaktır. Hiç bir şekilde çocuklarını ve karısını strese sokmak istemezler.

Hata Yaptıklarını Farkederler

Çoğu zaman erkekler o tatlı heyecanlarının sıradanlaştığını hissetmeye başladıklarında hata yapmış olduklarını fark ederler. Sonrasında ise sürekli kafalarında bu konu dolaşır. İtiraf edip etmeme konusunda tereddütte kalırlar. Birazcık da olsa vicdanlarını rahatlatmanın bir yoludur bu. Ayrıca aldatıldığını eşinin bilip bilmediği de onlar için ayrı bir soru işaretidir. Kendilerine şunu sorarlar “Acaba haberi var ama beni sevdiği için belli etmiyor mu ?”

Sizce aynı anda bir kaç insanı sevebilmek mümkün müdür? Aldatılmak hakkında neler düşünüyorsunuz ?

kalemlinkhttps://kalemlink.com
Kalemlink site yöneticisi. İçerik ekler, makaleleri düzenler, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için 7/24 çalışır.

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Bağlı Kalın

0BeğenenlerBeğen
132,008TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone

En Son Eklenenler